Błonia, popularne miejsce rekreacji w Bielsku-Białej, zostaną zmodernizowane. Co się zmieni u podnóża Koziej Góry?

Bielskie Błonia przejdą modernizację. Tereny położone w południowej części Bielska-Białej, w dzielnicy Mikuszowice Śląskie, to popularnie miejsce rekreacji u podnóża Koziej Góry (zwanej też „Stefanką”). Odbywają się tu liczne imprezy kulturalne i sportowe, a bogata infrastruktura zapewnia możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu. Teraz mają powstać kolejne atrakcje. W planach m.in. budowa tężni i nowego pumptracku.

Bielskie Błonia do modernizacji

Bielskie Błonia, popularne miejsce rekreacji u podnóża Koziej Góry, zostaną zmodernizowane. Opracowanie dokumentacji projektowej potrwa około roku. Przetarg na to zadanie wygrała warszawska spółka Grima Architektura i Krajobraz. Koszt przygotowania projektu oszacowano na kwotę 472 tys. złotych.

- Teren czeka generalna modernizacja, pojawi się nowa infrastruktura sportowa, rekreacyjna i gastronomiczna. Powstanie atrakcyjne miejsce zabaw dla najmłodszych - poinformowała Emilia Klejmont z zespołu prasowego bielskiego magistratu.

Przestrzeń błoni ma zostać zorganizowana w taki sposób, aby trakty piesze i rowerowe były skomunikowane z istniejącymi szlakami poza nimi.

Bielskie Błonia to popularnie miejsce relaksu z widokiem na góry. Fot. Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Bielskie Błonia to popularnie miejsce relaksu z widokiem na góry. Fot. Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji

Co się zmieni u podnóża Koziej Góry?

W planach jest m.in. ścieżka edukacyjna w koronach drzew, rozbudowa skateparku, modernizacja siłowni zewnętrznej i urządzeń street workout, a także odbudowa pumptracku dla dzieci starszych i budowa pumptracku dla młodszych - początkujących.

Koncepcja przewiduje utworzenie sceny do aranżacji wydarzeń z wykorzystaniem naturalnego ukształtowania terenu, przebudowę boiska wielofunkcyjnego do gier zespołowych oraz przebudowę i modernizację istniejących urządzeń zabawowych i rekreacyjnych. Powstaną również: tężnia i nowe zabudowania przeznaczone na zaplecze turystyki pieszo-rowerowej, wraz z niezbędnymi instalacjami dla całego obiektu.

Do tego wszystkiego dołączy mała architektura, w tym: ławki parkowe, leżanki, tablice edukacyjne i informacyjne, wyremontowane ogrodzenia, czy kosze na odpady. Od strony ul. Czołgistów ma z kolei powstać zielony parking.

Mural bielsko biala hold dla miasta 2

Może Cię zainteresować:

Nowy energetyczny mural w Bielsku-Białej. Powstał na dziedzińcu zabytkowej kamienicy z XIX wieku

Autor: Szymon Karpe

06/08/2024

Bielsko-Biała, plac Chrobrego, fontanna

Może Cię zainteresować:

Plac Chrobrego w Bielsku-Białej przejdzie zieloną rewolucję. Miasto otrzyma niemal pół miliona euro na inwestycję

Autor: Szymon Karpe

04/08/2024

Zielone inwestycje w bielsku bialej 18 mln zl wsparcia z ue 11

Może Cię zainteresować:

Bielsko-Biała pozyskała 18 mln zł z Unii Europejskiej na zielone inwestycje. Miasto chce zmniejszyć ryzyko podtopień

Autor: Szymon Karpe

29/07/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon