“Kolej na Beskidy” to doroczna akcja Kolei Śląskich umożliwiająca pasażerom poznawanie atrakcji Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego w towarzystwie licencjonowanego przewodnika PTTK w cenie biletu na przejazd. W tym roku akcja ruszyła w ostatni weekend maja i prowadzona będzie do końca października. W każdym miesiącu przewidziano jedną wycieczkę.
Akcja "Kolej na Beskidy" z Kolejami Śląskimi
Najbliższa odbędzie się już w sobotę, 22 czerwca. Tego dnia do pokonania będzie trasa z Ustronia-Zdroju przez Małą i Wielką Czantorię, przełęcz Beskidek, a finał wycieczki zaplanowano w Wiśle Jaworniku. Jeśli ktoś chciałby jednak spróbować swych sił, to… może innym razem. Miejsc już nie ma. Wszystkie 40 zostały zajęte. Tak samo jest zresztą w lipcu (6.07 uczestnicy wycieczki idą z Milówki przez Halę Boraczą do Węgierskiej Górki) oraz w sierpniu (10.08 trasa prowadzi z Ustronia Polany przez Orłową i Trzy Kopce Wiślańskie do Wisły Uzdrowisko).
Pierwszy termin, gdzie są jeszcze wolne miejsca to 14 września. Wówczas pod okiem przewodnika będzie można przejść z Wisły Głębce przez przełęcz Kubalonkę do Wisły Dziechcinki (dystans 14 km., 420 metrów podejścia, czas przejścia 6 godz.). Miejsca są jeszcze także na wycieczką zaplanowaną na 26 października, kiedy to w programie jest zwiedzanie Bielska-Białej.
– Tego dnia będę chciał pokazać turystom to piękne miasto. Między innymi dworzec kolejowy. W poprzednich latach podobnie zrobiliśmy w Cieszynie i Żywcu – mówi Bogusław Bujok, przewodnik beskidzki.
Aby wziąć udział w wycieczce wystarczy wypełnić formularz zgłoszenia, który znajduje się na stronie kolejeslaskie.pl i kupić bilet na przejazd do wskazanej stacji. O udziale decyduje jednak kolejność zgłoszeń dokonana na formularzu zgłoszenia (przypominamy, limit wynosi 40 miejsc). Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w wycieczce tylko pod opieką osoby dorosłej. Szczegółowy harmonogram uczestnicy otrzymują mailem na 3 dni przed wycieczką na adres wskazany w formularzu zgłoszeniowym. Ubezpieczenie NNW uczestnik zapewnia we własnym zakresie.
Może Cię zainteresować:
Zaczął się remont elektrowni na górze Żar. Obiekt zamknięto dla zwiedzających
Może Cię zainteresować: