Falę upałów najlepiej spędzić w ogrodzie... a konkretnie: w Letnim Ogrodzie Teatralnym. Przedstawiamy program trzeciego weekendu LOT-u

Zbliża się kolejny weekend 26. edycji Letniego Ogrodu Teatralnego. Organizowane w każde wakacje od prawie 30 lat wydarzenie bawi katowicką publiczność spektaklami stworzonymi przez najlepsze teatry w regionie. Zobaczcie, co czeka was w nadchodzący weekend, 20 i 21 lipca.

Kolejna edycja katowickiego LOT-u

Od prawie 30 lat zasady LOT-u się nie zmieniają i wyglądają następująco: sobotnie i niedzielne wieczory są zarezerwowane dla dorosłych widzów, a w niedzielę o 15.00 na najmłodszych czekają darmowe spektakle z cyklu Letnia Grządka Teatralna. Widzowie mogą też obejrzeć wystawę w pomieszczeniach Teatru Korez, którego siedziba mieści się w budynku Katowice Miasto Ogrodów.

Pełny program LOT-u, czyli Letniego Ogrodu Teatralnego 2024, możecie zobaczyć tutaj: Letni Ogród Teatralny 2024 od 6 lipca do 31 sierpnia w Katowicach. Spektakle dla dorosłych i dla dzieci oraz inne atrakcje. PROGRAM

Nie bójcie się letnich upałów i duchoty. Przedstawienia wystawiane są na schodach prowadzących do budynku Katowice Miasto Ogrodów, gdzie na widzów czekają wygodne siedziska. A jeżeli wygodniej wam na własnych krzesełkach – możecie przynieść je z domu.

Bilety były dostępne on-line, ale sprzedały się w ciągu jedynie dwóch dni. Spokojnie, Organizatorzy zadbali, żeby przed każdym spektaklem dostępna była pula stu wejściówek do kupienia metodą tradycyjną – stojąc w kolejce do okienka z kasą. Koszt biletów to jedyne 30 złotych. Wydarzenie wspiera Miasto Katowice. Z kolei Ślązag jest jego patronem medialnym, dlatego serdecznie zapraszamy!

Co zobaczymy w najbliższy weekend?

Sobota, 20 lipca, godz. 21.00 Wieczór Panieński Plus, TEATR MY, Warszawa

Wieczór panieński zdarza się raz… na jakiś czas. Trzy przyjaciółki po przejściach z przytupem wkraczają na nowe drogi życia. Irena przyjmuje oświadczyny bogatego biznesmena, a choć daty ślubu jeszcze nie wyznaczono, trzeba wydarzenie uczcić. Jak? Oczywiście organizując wystrzałowy, szalony wieczór panieński. Pech w tym, że panienki nie są już panienkami, termin imprezy trudno wcisnąć w napięte grafiki pracujących uczestniczek, zamówione atrakcje jedna po drugiej biorą w łeb, a występ przystojnego striptizera, który miał stanowić gwóźdź wieczoru, okazuje się... gwoździem do trumny szampańskiej zabawy. Panieński wieczór zmienia się w wielką awanturę, którą potęguje wezwany na pomoc były mąż przyszłej panny młodej. Okazuje się, że to, czego sobie życzymy nie zawsze jest tym, czego potrzebujemy, a serce i rozum najczęściej stoją po różnych stronach barykady.

  • autor: Marcin Szczygielski
  • reżyseria: Maria Seweryn
  • występują: Wiktoria Gąsiewska, Anna Iberszer, Katarzyna Skrzynecka, Tomasz Bednarek, Marek Kaliszuk/Paweł Góra/Stefano Terrazzino
  • czas trwania: 130 minut z przerwą


Niedziela, 14 lipca, godz. 15.00, Letnia Grządka Teatralna, Pchła Szachrajka, Teatr Żelazny, Katowice

„Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

  • Spektakl dla dzieci od 3. roku życia.
  • reżyseria: Dariusz Wiktorowicz
  • występują: Marta Marzęcka-Wiśniewska, Magdalena Pietnoczka, Weronika Wronka, Michał Kirker, Jacek
  • L. Zawada, Andrzej Skowron, Piotr Wiśniewski
  • Czas trwania: 50 minut
  • Wstęp wolny.
"Całe to piękno i krew" (2022)

Może Cię zainteresować:

Całe to piękno i krew. Pokaz dokumentu o walce z lekowym gigantem w kinie plenerowym MCK Tychy

Autor: Arkadiusz Korejwo

17/07/2024

Piekary slaskie izba regionalna

Może Cię zainteresować:

Co się kiedyś nosiło? "Tajemnice Śląskiego Stroju" w Piekarach Śląskich

Autor: Urszula Gołkowska

17/07/2024

Michał Barański z zespołem

Może Cię zainteresować:

Mazowieckie mantry przy paprocańskiej plaży. Koncert

Autor: Arkadiusz Korejwo

17/07/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon