Goszczę Ukraińców (cz. 5): Czy uchodźca może mieć tipsy i botoks? Absolutnie niet!

Odpowiedź na pytanie: "Czy uchodźca może mieć tipsy i botoks?" jest oczywiście tylko jedna - absolutnie nie może. Nie licuje to bowiem z godnością uchodźcy. Jak mam pomagać komuś, kto ma ładniejsze pazury niż ja?

Pixabay
Dłonie manicure

Widuję na mieście tabuny młodych Ukrainek. Mówią po ukraińsku, więc wiem, że są uchodźcami. Czy te dziewuchy wstydu nie mają? Włosy zrobione, pofarbowane. Tipsy czerwone, albo to żele są, albo hybrydy. Oko pomalowane. Brwi wyczernione modnie, łuk idealny. Usta pełne, zbyt pełne.

I te ciuchy! Jak z żurnala niektóre. Kurtki puchowe do pasa, dżinsy, bluzy z napisem Balenciaga. Na moje oko podróby, ale i tak by się wstydziły.

Powiadam wam, prawdziwy uchodźca nie może być ubrany jak my! Jak ja bym była Ukrainką, to na pewno wcześniej w szafie zrobiłabym sobie specjalne miejsce na "ciuchy do założenia, jak wybuchnie wojna". A tam same skromne, w kolorach ziemi, ubiory. Mogą być pocerowane, nawet lepiej, żeby były znoszone. By było widać od razu, żem uchodźczyni. Żebym się nie rzucała w oczy paniom z Polski. Zasługiwała na ich litość.

Wraz z pierwszymi wybuchami bomb, zanim w ogóle zastanowiłabym się, co robić, gdzie wywieźć dzieci, co z 90-letnim dziadkiem, psem, kotami, poleciałabym od razu do mojej ulubionej manikiurzystki. - Ściągaj mi te hybrydy! - wrzasnęłabym od wejścia. - Nie mogę mieć zrobionych pazurów, będę uchodźcą - wytłumaczyłabym jej szybko. Potem od razu rajd do fryzjera - farby, cholera, nie zmyję tak szybko, ale niech mi położą jakiś mysi kolor. Nie mogę epatować w Polsce rudym jak z reklamy w niemieckiej telewizji. Co zrobić z botoksem w ustach? Będę kusić polskich mężczyzn ustami jak Angelina? Nie uchodzi.

Pal licho mercedesa 15-letniego, co mamy w garażu. Zamienię się szybko z sąsiadem na starą ładę. Tylko starymi ładami mogą jechać do Polski uchodźcy.

Jeszcze tylko poćwiczę przed lustrem proszący uśmiech i minę a la Bambi, i już jestem gotowa być uchodźczynią w Polsce.

* Felieton powstał w odpowiedzi na komentarze w mediach społecznościowych wnikliwych obserwatorów rzesz uchodźców, i zarzucających im zbyt ładne ubrania, wypielęgnowane dłonie i za dobre samochody.

CZYTAJ TEŻ:

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon