Wypożyczenie metroroweru zajmuje chwilę. Znacznie więcej czasu trzeba poświęcić na przeczytanie regulaminu, określającego zasady i warunki korzystania z systemu wypożyczalni. A pewnie nie każdy ma ochotę szczegółowo wczytywać się w te zapisy. I właśnie dla tych mamy dwie praktyczne podpowiedzi mogące sprawić, że wypożyczenie roweru stanie się jeszcze tańsze.
Wypożyczenie metroroweru może być tańsze
Wypożyczenie roweru co do zasady jest płatne, nie ma w tym przypadku żadnych darmowych minut, ale… jest furtka pozwalająca na to, by codziennie przez godzinę jeździć za darmo. Furtką tą jest posiadanie ważnego biletu okresowego (średnio i długookresowego) na przejazdy komunikacją miejską organizowaną przez Zarząd Transportu Metropolitalnego. Przy czym – jak zastrzeżono w regulaminie – chęć korzystania z systemu Metroroweru należy zadeklarować przed pierwszą podróżą.
– W celu aktywowania możliwości korzystania przez 60 minut dziennie jazdy Rowerem w cenie biletu okresowego, należy w Aplikacji Mobilnej Metrower lub przez Stronę Internetową dodać ID klienta systemu Transport GZM – czytamy w regulaminie
Odprowadź bezpański metrorower do stacji, dostaniesz piątaka w systemie
Z
regulaminu
wynika również, że możemy skorzystać na osobach pozostawiających
rowery poza stacją. Teoretycznie
nie opłaca im się tego robić, gdyż pozostawienie roweru poza
stacją, w tzw. obszarze zwrotu, kosztuje dodatkowe 10 zł, a poza
takim obszarem wiąże się z opłatą w wysokości 450 zł. W
praktyce mogą jednak zdarzać się różne sytuacje. A gdzie jedni tracą,
tam inni mogą zyskać. Za przyprowadzenie bowiem do stacji
znalezionego poza nią roweru można otrzymać bonus w wysokości 5
złotych (oczywiście, aby z tego bonusu skorzystać należy być
zarejestrowanym w systemie Metrorower).
– Środki z tytułu premiowanego zwrotu są bezzwrotne i wykorzystywane na przejazdy w pierwszej kolejności, przed środkami wpłaconymi przez Klienta – stanowi regulamin.