Jazda metrorowerem może być jeszcze tańsza. Są dwa sposoby, a podpowiedzi dostarcza regulamin

Dzisiaj, w środę 7 sierpnia, mija tydzień od debiutu Metroroweru w pełnej skali, obejmującej 31 gmin i miast Górnego Śląska i Zagłębia. Po rozszerzeniu systemu wypożyczalni rowerów większość jego potencjalnych użytkowników stanowią osoby, które w swoich macierzystych miejscowościach nie miały do tej pory okazji korzystać z takiego rozwiązania. Podpowiadamy im więc dwa tricki, które sprawią, że wypożyczenie roweru może być jeszcze tańsze.

Daniel Lekszycki
Metrorower supersam

Wypożyczenie metroroweru zajmuje chwilę. Znacznie więcej czasu trzeba poświęcić na przeczytanie regulaminu, określającego zasady i warunki korzystania z systemu wypożyczalni. A pewnie nie każdy ma ochotę szczegółowo wczytywać się w te zapisy. I właśnie dla tych mamy dwie praktyczne podpowiedzi mogące sprawić, że wypożyczenie roweru stanie się jeszcze tańsze.

Wypożyczenie metroroweru może być tańsze

Wypożyczenie roweru co do zasady jest płatne, nie ma w tym przypadku żadnych darmowych minut, ale… jest furtka pozwalająca na to, by codziennie przez godzinę jeździć za darmo. Furtką tą jest posiadanie ważnego biletu okresowego (średnio i długookresowego) na przejazdy komunikacją miejską organizowaną przez Zarząd Transportu Metropolitalnego. Przy czym – jak zastrzeżono w regulaminie – chęć korzystania z systemu Metroroweru należy zadeklarować przed pierwszą podróżą.

– W celu aktywowania możliwości korzystania przez 60 minut dziennie jazdy Rowerem w cenie biletu okresowego, należy w Aplikacji Mobilnej Metrower lub przez Stronę Internetową dodać ID klienta systemu Transport GZM – czytamy w regulaminie

Odprowadź bezpański metrorower do stacji, dostaniesz piątaka w systemie

Z regulaminu wynika również, że możemy skorzystać na osobach pozostawiających rowery poza stacją. Teoretycznie nie opłaca im się tego robić, gdyż pozostawienie roweru poza stacją, w tzw. obszarze zwrotu, kosztuje dodatkowe 10 zł, a poza takim obszarem wiąże się z opłatą w wysokości 450 zł. W praktyce mogą jednak zdarzać się różne sytuacje. A gdzie jedni tracą, tam inni mogą zyskać. Za przyprowadzenie bowiem do stacji znalezionego poza nią roweru można otrzymać bonus w wysokości 5 złotych (oczywiście, aby z tego bonusu skorzystać należy być zarejestrowanym w systemie Metrorower).

– Środki z tytułu premiowanego zwrotu są bezzwrotne i wykorzystywane na przejazdy w pierwszej kolejności, przed środkami wpłaconymi przez Klienta – stanowi regulamin.
Park slaski foto

Może Cię zainteresować:

Metrorower w GZM wystartował. Jakie korzyści? Gdzie warto się udać? Zapytaliśmy rowerowych speców. Znamy TOP 10 miejsc na koło

Autor: Redakcja

25/02/2024

Droga rowerowa gospodarcza katowice

Może Cię zainteresować:

Wystartowała budowa pierwszej velostrady w Katowicach. „Rowerowa autostrada” połączy Brynów z Giszowcem

Autor: Redakcja

05/03/2024

Metrorower

Może Cię zainteresować:

W niedzielę 25 lutego 2024 r. w GZM startuje Metrorower. Wszystko, co musisz wiedzieć, by w końcu się nim karnąć

Autor: Michał Wroński

23/02/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon