Kalendarz OLMETU na 2025 r. przedstawia... złomiarzy! Już nie nagie panie we wrakach czy modelki z AI. Już nie "śląski Pirelli"

Tarnogórski OLMET, specjalizujący się w skupie złomu, znowu to zrobił! Kilka lat temu firma zasłynęła z kalendarzy ściennych prezentujących nagie albo półnagie modelki pozujące we wrakach samochodów czy na złomowisku (stąd określenie "śląski Pirelli"), rok temu były modelki wygenerowane za pomocą sztucznej inteligencji. Za to na 2025 r. OLMET proponuje totalny realizm. Firma wypuściła kalendarz ze zdjęciami... osób zajmujących się zbiórką złomu.

Media nie raz rozpisywały się (my też, oczywiście) o kalendarzach śląskiej firmy OLMET. Bo tarnogórski skup złomu (z kilkoma oddziałami w innych miastach) co roku wydaje charytatywny kalendarz.

Kalendarz OLMETU na 2025 r. przedstawia osoby zajmujące się pozyskiwaniem złomu

Przez kilka lat na kartach wielkiego ściennego kalendarza widniały modelki pozujące na złomowisku - przy tym zdjęcia były wysmakowane i nie grzeszyły dosłownością. Na 2024 r. OLMET zaproponował kalendarz również z paniami, ale w całości wygenerowanymi za pomocą sztucznej inteligencji.

W tym roku OLMET poszedł w przeciwną stronę. Zamiast obrazków wytworzonych w komputerze mamy realizm industrialny (w odróżnieniu od realizmu magicznego).

Dlaczego kalendarz na 2025 rok nosi tytuł "Zawodowcy"? Bo też oni, klienci skupu złomu, którzy na co dzień zajmują się tzw. zbieractwem złomu, są bohaterami tego wydawnictwa.

To ich sposób na życie - zarabiają, sprzątając złom ze śląskich ulic i podwórek w takich miastach jak:

  • Rybnik,
  • Chorzów,
  • Tarnowskie Góry.

To właśnie w tych trzech spośród czterech lokalizacji oddziałów firmy OLMET zrealizowano tegoroczną sesję zdjęciową. Autorem fotografii jest Przemysław Ryś, samouk, zdolny i wrażliwy na osobliwe piękno ludzkich istot, znany szerzej jako @lynx.view

- Naszym bohaterom raz wiedzie się lepiej, gdyż niektórzy z nich całkiem nieźle prosperują, robiąc, to co muszą, potrafią – w niektórych przypadkach nawet lubią, a raz gorzej… Niezależnie, do której grupy należą, potrafią czerpać satysfakcję z życia, jakie prowadzą i cieszyć się prostymi rzeczami. Co ciekawe, ich udział w naszych obrotach jest na tyle znaczny, a wizerunek nie rzadko mało przekonujący, że uznaliśmy, iż zasługują na przedstawienie Wam i udokumentowanie tego, co robią, ponieważ dla naszej firmy są po prostu ważni. To właśnie oni stanowią kluczowe ogniwo w łańcuchu dostaw złomu przerabianego przez naszą firmę na wsad dla hut w kraju i za granicą, m. in. grupy Arcelor Mittal - mówią przedstawiciele firmy

Kalendarz jako reportaż ze śląskich ulic i podwórek

Kalendarz OLMETU na 2025 r. jest po trosze reportażem ze śląskich ulic i podwórek, po trochu kroniką firmową. Zdjęcia choć często prezentują smutny krajobraz śląskiego industrialu, niewątpliwie są bogatą dokumentacją najnowszej historii współczesnych Edich.

- Parafrazując tytułowego bohatera filmu Piotra Trzaskalskiego, każdy z nas, musi pchać swój wózek bez przerwy i prowadzić swoje życie. To łączy nas wszystkich. To co nas dzieli, to to, że często zapatrujemy się na życie innych i porównujemy do tych, co mają więcej, lepiej. A może warto skupić się na tym, co nasze i znaleźć w tym wystarczająco dużo dobrego? Odpowiedź na to pytanie wydaje się być prosta. Tak jak proste są historie naszych "zawodowców” - dodają w OLMECIE

Kalendarz „ZAWODOWCY.2025” w przeciwieństwie do poprzednich edycji firmowych kalendarzy Olmetu, nie będzie sprzedawany, ale wręczany w formie prezentu wszystkim klientom indywidualnym skupu złomu aż do wyczerpania zapasów.

Wciąż jednak będzie kalendarzem charytatywnym. Dzięki niemu zrodził się pomysł ufundowania paczek świątecznych najbardziej potrzebującym klientom firmy. Na zakup 150 paczek firma przeznaczyła cały przychód ze sprzedaży ubiegłorocznej edycji kalendarza – OLMET. RECYKLING 2024.

Kalendarz Olmetu 2023 - sesja zdjęciowa w lipcu 2022

Może Cię zainteresować:

Kalendarz Olmet 2023: sesja zdjęciowa w Tarnowskich Górach do. Nowy "Polski Pirelli" będzie miał premierę we wrześniu

Autor: Redakcja

03/07/2022

Adam Rostecki Fotografia

Może Cię zainteresować:

Adam Rostecki lubuje się w industrialnych klimatach. "Piękno Śląska nie zostało jeszcze odkryte"

Autor: Martyna Urban

23/07/2022

Szyb Krystyna, Bytom, wnętrze

Może Cię zainteresować:

Joanna Stebel: Cesarz jest pusty, czyli krótka historia długiego upadku symbolu przemysłowego Bytomia - wieży szybu Krystyna

Autor: Joanna Stebel

06/09/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon