Kolejny, ogromny mural w Sosnowcu. Zagłębiowski Szlak Sportowy zyskał nową postać

W Sosnowcu powstał nowy, ogromny mural. Mieniąc się kolorami, zdobi ścianę jednego z budynków przy ul. Kisielewskiego. To kolejny element Zagłębiowskiego Szlaku Sportowego, który stale się rozrasta. Wiadomo już gdzie powstanie następny malunek.

Nowy, kolorowy mural w Sosnowcu

Przy ul. Stefana Kisielewskiego 23 w Sosnowcu pojawił się nowy 15-metrowy mural, w kolorach żółtym, czerwonym i niebieskim, przedstawiający siatkarkę. To już piąty tego typu malunek, który razem z koszykarzem, szermierzem, drużynami hokejową i siatkarską, tworzą Zagłębiowski Szlak Sportowy. To wspólna inicjatywa Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik oraz sosnowieckiej Fundacji Dla Młodych, która opowiada o historii i ważnych osobach dla lokalnego sportu.

- Zagłębiowski Szlak Sportowy to projekt, który rośnie wraz z naszymi ambicjami. Każdy nowy mural to kolejny krok w kierunku stworzenia interaktywnej trasy, która opowiada o bogatej historii sportu w Sosnowcu. Siatkarka na ul. Kisielewskiego przypomina o sukcesach lokalnych sportowców oraz stanowi integralną część naszego szlaku, który nie tylko upamiętnia, ale także motywuje i edukuje, czyniąc historię sportu żywą i dostępną dla wszystkich - mówi Maciej Adamiec, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Hutnik.
Mural przy ul. Kisielewskiego w Sosnowcu. Zagłębiowski Szlak Sportowy stale się rozrasta
Mural przy ul. Kisielewskiego w Sosnowcu. Zagłębiowski Szlak Sportowy stale się rozrasta

Zagłębiowski Szlak Sportowy stale się rozrasta

Zagłębiowski Szlak Sportowy to pomysł na połączenie kultury i sportu. Mieszkańcy i goście mogą podziwiać talenty lokalnych artystów i jednocześnie poznawać bogatą, sportową historię miasta. Jak zapewniają pomysłodawcy, w planach są już kolejne murale.

SM Hutnik rozpoczęła prace nad muralem przy ul. Zielonogórskiej 29. Będzie on nawiązywał do wodnej aktywności sportowej i zawierał elementy związane z kajakami. Ten projekt to część inicjatywy „Zielona Ławeczka”, która ma na celu upiększanie przestrzeni oraz tworzenie miejsc, gdzie mieszkańcy mogą aktywnie spędzić czas.

- Chcemy, aby nasze działania przyczyniały się nie tylko do estetycznego wzbogacenia miasta, ale także do tworzenia przestrzeni, która sprzyja integracji, relaksowi i aktywnemu wypoczynkowi. Wierzymy, że takie projekty jak te murale, będą zachęcać do aktywności fizycznej i podkreślać znaczenie sportu w codziennym życiu - mówi Marcin Podsiadło, wiceprezes SM Hutnik, pomysłodawca Zagłębiowskiego Szlaku Sportowego.
Spotkanie dotyczące projektu OKO Bytomia

Może Cię zainteresować:

W Śródmieściu powstanie mural stworzony z fragmentów Bytomia nadesłanych przez mieszkańców

Autor: Aleksandra Szlęzak

25/06/2024

Mural w Krupskim Młynie

Może Cię zainteresować:

Kolejny mural w powiecie tarnogórskim. Tym razem ozdobi Krupski Młyn

Autor: Urszula Ważna

22/05/2024

Mural tarnowskie gory 1

Może Cię zainteresować:

Mural upamiętni 500 lat historii Tarnowskich Gór. Konkurs wygrała Karolina Fabia. ,,Oryginalna koncepcja, artystyczne wyrafinowanie"

Autor: Szymon Karpe

24/04/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon