Miasta zostały ocenione pod względem 7 aspektów: prowadzenia firmy, założenia rodziny, życia dla młodych, udogodnień dla seniorów, możliwości rozwoju życia zawodowego, korzystania z komunikacji miejskiej oraz możliwości przemieszczania się rowerem.
- Warszawę jako przyjazne miejsce do rozwoju życia zawodowego, ocenili wszyscy mieszkańcy, niezależnie od ich wieku. Jednak nie we wszystkich dużych miastach, zdanie mieszkańców jest takie same. W Gliwicach to najmłodsze osoby zdecydowanie najgorzej oceniły możliwość rozwoju w tym aspekcie, a we Wrocławiu to trzydziestolatkowie wykazywali największe niezadowolenie z możliwości rozwoju swojej kariery w mieście - podsumował Łukasz Pawłowski, Prezes OGB
Bezkonkurencyjna Warszawa, wysoka pozycja Gliwic
W rankingu Warszawa została uznana za najlepsze miasto dla rozwoju życia zawodowego. Ponad 88 proc. jej mieszkańców oceniła ten aspekt życia w niej pozytywnie.
Na
drugim miejscu znalazł się Wrocław (80 proc.), następny był
Kraków z 74 proc. pozytywnych odpowiedzi oraz Gliwice. Tam również
74 proc. mieszkańców dobrze oceniło perspektywy rozwoju życia
zawodowego, które daje im śląskie miasto.
Gliwice od kilku potwierdzają swoją silną pozycję
Choć na większość tego typu rankingów należy patrzeć z przymrużeniem oka, to jednak cieszy regularne pojawianie się Gliwic w większości zestawień. W rankingu przygotowanym na zlecenie „Rzeczpospolitej” Gliwice zajęły 3. miejsce w kategorii "najlepsze miasta do życia", ustępując jedynie Sopotowi i Świętochłowicom.
Może Cię zainteresować: