Lesbikon. W Katowicach odbędzie się pierwszy w Polsce kongres kobiet queer

W Katowicach odbędzie się pierwszy w Polsce kongres kobiet queer - Lesbikon. - Oddajemy Wam przestrzeń do wymiany doświadczeń i poglądów, bezpieczną strefę do dzielenia się problemami szczególnymi zarówno ze względu na przynależność do społeczności LGBT+, jak i ze względu na doświadczenie kobiece, okazję do integracji i wzajemnego wzmocnienia - czytamy na Facebooku Lesbikonu.

Pixabay
LGBT

Lesbikon, jak zapowiadają organizatorki ze Stowarzyszenia Tęczówka, które od lat działa na rzecz społeczności LGBT, to pierwsza w Polsce konferencja tworzona dla, przez i o kobietach nieheteronormatywnych.

- Oddajemy Wam przestrzeń do wymiany doświadczeń i poglądów, bezpieczną strefę do dzielenia się problemami szczególnymi zarówno ze względu na przynależność do społeczności LGBT+, jak i ze względu na doświadczenie kobiece, okazję do integracji i wzajemnego wzmocnienia - czytamy na Facebooku Lesbikonu.

W piątek (12 maja) w Miejskim Domu Kultury "Zawodzie" odbędzie się burleskowo-dragkingowe show. Z kolei sobota i niedziela (13 i 14 maja) to seria różnych wydarzeń w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, m.in. panele dotyczące widoczności kobiet nieheteronormatywnych, a także warsztaty na temat świadomości ciała oraz komunikacji granic. Odbędzie się także specjalna akcja uliczna, na której pojawią się lesbijskie slogany (PROGRAM I SZCZEGÓŁY WYDARZENIA).

Dla kogo jest Lesbikon?

- Jest to wydarzenie skierowane do każdej osoby, która identyfikuje się jako lesbijka, kobieta trans, cis lub niebinarna biseksualna, panseksualna, aseksualna. Dla wszystkich osób połączonych doświadczeniem kobiecości, które nie zmieściło się w cishecie. Jednocześnie jednak będziemy podkreślać, a zarazem próbować ten termin dookreślać, że łącznikiem i głównym tematem konferencji będzie lesbijskość Pisana z asteryskiem, bo obejmująca całą różnorodność kobiecej nieheteronormatywności i rozumiana szeroko: jako orientacja seksualna, jako wyraz swojej tożsamości, formy ekspresji, jako przynależność do społeczności i stanowisko polityczne - tłumaczy Stowarzyszenie Tęczówka.

    Żabie Doły zagrożone Wojewoda zgodził się na rozebranie nasypu Protestują mieszkańcy

    Może Cię zainteresować:

    Żabie Doły zagrożone. Wojewoda zgodził się na rozebranie nasypu. Protestują mieszkańcy

    Autor: Maciej Poloczek

    08/05/2023

    Inżynier

    Może Cię zainteresować:

    Wojciech Dinges: Krzemowa dolina czy wyrąbany chodnik? Województwo śląskie poza czołówką polskich miast przodujących w badaniach i rozwoju

    Autor: Wojciech Dinges

    07/05/2023

    Subskrybuj ślązag.pl

    google news icon