Michał Gramatyka: Nikt w Polsce nie chce wspólnej listy opozycji (...) Da nam mniej mandatów

Nikt w Polsce nie chce wspólnej listy opozycji. Nie chce jej Włodzimierz Czarzasty, nie chce jej Władysław Kosiniak-Kamysz i - wbrew temu, co mówi - nie chce jej też Donald Tusk. Z naszych badań wynika, że wspólna lista da nam mniej mandatów, niż kilka osobnych - powiedział poseł Michał Gramatyka (Polska 2050) w Rozmowie Dnia Radia Piekary.

ARC
Michał Gramatyka

Polska 2050 Szymona Hołowni ma nowy zarząd. Nie znalazło się w nim jednak miejsce dla żadnego polityka z województwa śląskiego.

- Moje zadania są operacyjne. Jestem członkiem sztabu wyborczego, który już od jakiegoś czasu działa w Polsce 2050, dlatego nie kandydowałem do zarządu. Zdecydowanie mam co robić. Uważam jednak, że to dobry zarząd - powiedział poseł Michał Gramatyka w poniedziałek, 30 stycznia, w Rozmowie Dnia Radia Piekary.

Co ze wspólną listą opozycji podczas wyborów do Sejmu i Senatu RP?

- Nikt w Polsce nie chce wspólnej listy opozycji. Nie chce jej Włodzimierz Czarzasty, nie chce jej Władysław Kosiniak-Kamysz i - wbrew temu, co mówi - nie chce jej też Donald Tusk. Z naszych badań wynika, że wspólna lista da nam mniej mandatów, niż kilka osobnych - wyjaśnił Michał Gramatyka. - To co dzieje się w związku z tym w mediach społecznościowych, hejt na Szymona Hołownię i Polskę 2050, fekalne przekręcanie jego nazwiska, grupy trolli po stornie opozycji, którzy sami się ze sobą kłócą... To droga donikąd i najlepszy prezent dla PiS - dodał.

- Wspólna lista nie ma sensu. Proszę się postawić w roli wyborcy, który ma zagłosować na ugrupowanie, gdzie z jednej strony jest Paweł Poncyliusz, a z drugiej Joanna Senyszyn. Jakie to ugrupowanie może mieć program i przekaz? Anty PiS? Wiele razy już próbowano i wiele razy przegrano na byciu tylko anty PiS - podkreślił Michał Gramatyka

Choć nie ma chyba tygodnia, aby dziennikarze nie ujawniali kolejnych afer związanych z Prawem i Sprawiedliwością, to nadal partia Jarosława Kaczyńskiego w sondażach ma najwyższe poparcie w Polsce.

- Ludzie głosują emocjami - ocenił Michał Gramatyka. - Mam satysfakcję, żę jestem w partii, która cały czas pracuje nad programem. Mamy siedem modułów opublikowanych. Ostatni to program dla osób z niepełnosprawnościami. Poprzedni, nad którym sam pracowałem, dotyczy edukacji. Najważniejsze jest to, co możemy zaproponować ludziom - powiedział poseł Polski 2050 w Radiu Piekary.

Autostrada A1

Może Cię zainteresować:

Na remont autostrady A1 między Pyrzowicami a Piekarami Śląskimi jeszcze poczekamy

Autor: Michał Wroński

30/01/2023

Dworzec kolejowy w Katowicach podczas II wojny światowej

Może Cię zainteresować:

Jak uciekali zbrodniarze. Ewakuacja gestapo i jego archiwów z Katowic w styczniu 1945

Autor: Tomasz Borówka

29/01/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon