Niesamowity zaszczyt kolejny raz kopnął Katowice. Niedawno do miasta przyjechał poseł Janusz Kowalski (Solidarna Polska) i wygłupił się swoją - bądź, co bądź bzdurną - wypowiedzią przed KWK "Wieczorek". Teraz odwiedził je Zbigniew Gryglas (Prawo i Sprawiedliwość), który jeszcze do niedawna był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych (dziś jest członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Energetycznej) i również zaliczył kuriozalną gafę, poddającą w wątpliwość to, czy w ogóle wiedział, gdzie się znajduje.
Zbigniew
Gryglas przygotował dla użytkowników Twittera zagadkę. Wrzucił
zdjęcie i zapytał: "Ktoś wie jakie to miasto?". Nawet
niewprawnego oka nie powinna zwieść palma za
jego
plecami.
To nie Miami, Los
Angeles czy Las Palmas, jak sugerowali prześmiewczo internauci. Boki
zrywać. Po pierwsze, tam nie trzeba sadzić palm w donicach. Po
drugie, i tutaj podpowiedź dla tych, którzy chcą dowiedzieć się,
jak rozpoznać
Katowice w mgnieniu oka, skupcie się na najbardziej absurdalnym
elemencie tego zdjęcia, który nie pozostawia żadnych wątpliwości
co do lokalizacji. Sztuczna Rawa!
Może Cię zainteresować:
Janusz Kowalski opowiada bzdury o górnictwie przed KWK "Wieczorek" w Katowicach
Gryglas długo nas w niepewności nie trzymał. Napisał poniżej: "Ani Monte Carlo, ani Gliwice tylko nasze, piękne, polskie Katowice". Zacznijmy od tego, że w pierwszym wersie brakuje jednej sylaby dla równowagi rytmicznej, ale to akurat najmniejszy problem. Skoro Katowice według Gryglasa są "nasze, piękne i polskie", to Gliwice, które nie są Katowicami, nie są "ani nasze, ani piękne, ani polskie". Szybka lekcja historii dla eksministra Gryglasa, z przymrużeniem oka, oczywiście, bo trudno traktować to poważnie. Jeśli już, to miasto Katowice jest bardziej rdzennie niemieckie niż dużo starsze i wzrastające w różnych państwowościach Gliwice.
Jest też szansa, że Gryglas podróżuje nie tylko po Śląsku, ale i w czasie. Odwiedził Katowice, potem Gleiwitz, a na koniec... znowu Katowice, tylko sprzed kilkunastu lat. Na zdjęciu stolicy województwa, które zamieścił pod wierszykiem, dostrzeżemy bowiem wieżowiec DOKP (wyburzony w 2015 roku), stary Supersam (wyburzony w 2013 roku) czy Pałac Ślubów (wyburzony w 2011 roku). Nie wspominając nawet o tym, że na zdjęciu, w miejscu, gdzie zapozował fotografowi polityk związany z Prawem i Sprawiedliwością, jest jeszcze rondo. Rynek przebudowano w latach 2012-2017. Ups.
To chyba przekreśla teorię o podróżach w czasie, a świadczy jedynie o tym, że zdjęcie pochodzi z serwisu WikiVoyage i zostało bezmyślnie skopiowane. Na podobnym poziomie świadomości jest najwyraźniej sama wycieczka Gryglasa na Śląsk.
Może Cię zainteresować: