Klarę Williams, która zmieniła nazwisko na angielskie, by nie kojarzyć się ze znanym wujem, można zobaczyć w takich spektaklach Teatru Śląskiego w Katowicach jak „Potop” w reżyserii Jakuba Roszkowskiego oraz „Pokora” w reżyserii Roberta Talarczyka. Jest etatową aktorką śląskiej sceny.
Siostrzenica premiera Morawieckiego, aktorka Klara Williams, w jednej z głównych ról w filmie "Dla waszego dobra"
Teraz można ją oglądać też na dużym ekranie, bo gra jedną z głównych ról w nowym polskim thrillerze "Dla waszego dobra". Film już jest w kinach. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Ireneusz Grzyb.
Eleganckie osiedle, elegancki dom, zadbany ogród. Na ganku, przed drzwiami wejściowymi rodzice (Tomasz Schuchardt, Klara Williams) odkrywają swojego zabitego psa. Zszokowani, ukrywają go, nie mówią nic swoim nastoletnim dzieciom, wzywają policję. Nikt nic nie wie, nie przypuszcza, nie znajduje śladów. Co więcej, pies spał w sypialni - ktoś włamał się, zabrał go, zabił i powiesił, nikogo nie budząc.
Policja jest bezradna. Syn córka, gdy się dowiadują są zrozpaczone, a rodzice coraz bardziej przerażeni. A jest to dopiero początek prześladowań, które spadają na całą rodzinę. Im bardziej się nasilają, tym mniej ważne jest, kto za tym stoi, bardziej dręczące jest pytanie, do czego posuną się prześladowcy i przerażeni ludzie, którzy nie widzą wyjścia z sytuacji.
- "Dla waszego dobra" to studium ludzkiego strachu, tego największego, który dotyczy naszych bliskich. Stawia też pytanie o to, gdzie leży granica pomiędzy konieczną zapobiegliwością i ostrożnością, a kontrolą i manipulacją oraz - czy taka granica istnieje? - reklamuje film dystrybutor.
Kim jest Klara Williams?
Przed zmianą nazwiska nazywała się Klara Broda. Pochodzi z Wrocławia, jest siostrzenicą byłego premiera Mateusza Morawieckiego.
- Na co dzień mieszkam w Warszawie, ale żyję na walizkach. Jeżdżę tam, gdzie gram, gdzie mam pracę. Życie to dla mnie podróż i dopóki jestem młoda i mam siły, to tak do tego będę podchodzić - mówiła w 2022 roku w wywiadzie w ŚLĄZAGU.
Wystąpiła też w 15. edycji show Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”. - Grałam epizodyczne role w filmach, występowałam też w serialu Polsatu „Pierwsza miłość”. To produkcja tego serialu wskazała mnie do castingu do „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wiedzieli, że nie boję się śpiewać. Nie byłam pierwszą osobą, która w ten sposób została zauważona. Casting przeszłam z pozytywnym rezultatem, i tak zostałam uczestniczką kolejnej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” - wspomina Klara Williams.
Zagrała też w serialu historycznym "Dom pod Dwoma Orłami", filmie Netfliksa „Jak pokochałam gangstera”, serialach „Komisarz Mama" i „Sługa narodu".
Przyznaje się do zmiany nazwiska.
- Potwierdzam, zmieniłam nazwisko i nie jest to związane z tym z jakiej rodziny się wywodzę. W moim przekonaniu nie jest to nic nadzwyczajnego. Wielu artystów w Polsce, czy na świecie, zmienia nazwisko, przybiera pseudonim - mówiła Williams w rozmowie ze ŚLĄZAGIEM. - Dobrze sobie to przemyślałam, nie była to nagła decyzja. Chęć zmiany nazwiska wibrowała już we mnie w liceum, a potem jako młoda aktorka czułam potrzebę niezależności, ważna była dla mnie moja własnej tożsamości. Zmieniłam na Williams, bo to bardzo popularne nazwisko, w Stanach Zjednoczonych to taki nasz „Nowak”. Chciałam się otworzyć na świat i pomyślałam, że jak dokonywać zmiany nazwiska, to całkowitej. Mam marzenia, a teraz wibracja mojego nazwiska jest z nimi spójna. Dla mnie najważniejsze jest, by grać. A w jakiej części naszej pięknej Ziemi przyjdzie mi grać, to jest mniej ważne.