Stadion Śląski ogłosił przetarg, którego celem jest „kompleksowa organizacja imprezy masowej (…) pod nazwą Sylwester 2023/2024”. Jednym z wymagań, jakie postawiono przed wykonawcą, jest zagwarantowanie transmisji w stacji telewizji naziemnej o zasięgu ogólnopolskim. Musi to być TVP1, TVP2, Polsat lub TVN. Ma się ona zacząć 31 grudnia najpóźniej o godz. 19.30.
Dotychczas w Kotle Czarownic oraz Parku Śląskim organizowano Sylwestrową Moc Przebojów Polsatu.
– Chcemy kontynuować dobrą tradycję wspólnej zabawy na Stadionie Śląskim. Do tej pory współpraca z telewizją Polsat układała się dobrze – mówi Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego (Interesujesz się wydarzeniami na Śląsku i w Zagłębiu? Zapisz się i bądź na bieżąco – https://www.slazag.pl/newslett...).
Choć wydarzeniem zajmuje się Stadion Śląski, to bardzo możliwe, że odbędzie się ono przed obiektem. W dokumentach przetargowych zapisano bowiem, że wykonawca musi zobowiązać Park Śląski do udostępnienia terenu. Podczas ostatniej edycji około 40 tys. ludzi bawiło się na Polach Marsowych ze Stadionem Śląskim w tle. Zagrali wówczas m.in. Beata Kozidrak i Bajm, Doda, Cleo, Maryla Rodowicz, Ralph Kaminski, Dawid Kwiatkowski, Grzegorz Hyży, Michał Wiśniewski, Lady Pank, LemON, Enej, Bryska, Feel oraz Ania Dąbrowska.
Prowadzący „o statusie gwiazd”
We wzorze umowy zawarto szereg wymagań. Jak słyszymy w kuluarach, standardowych w przypadku organizacji takiego wydarzenia.
– Wykonawca zobowiązany jest zapewnić artystów o uznanych nazwiskach polskiej i/lub zagranicznej sceny muzycznej biorących udział w dużych widowiskach muzyczno-telewizyjnych, gwarantujących wysoki poziom oglądalności (…) w liczbie co najmniej 15 – wskazał Stadion Śląski.
Do tego czterech
prowadzących „o statusie gwiazd (…) gwarantujących galowy,
odświętny charakter imprezy”. Podczas ubiegłorocznej edycji byli to Krzysztof Ibisz, Agnieszka Kołodziejska, Paulika Sykut-Jeżyna, Marcelina Zawadzka oraz Adam Zdrójkowski (Interesujesz się wydarzeniami na Śląsku i w Zagłębiu? Zapisz się i bądź na bieżąco – https://www.slazag.pl/newslett...).
Marszałek (lub inna wyznaczona osoba) ma mieć możliwość
osobistego złożenia życzeń noworocznych ze sceny w godz.
23.55-24.00. W komunikatach każdorazowo wskazany ma być gospodarz
imprezy i właściciel obiektu. To znaczy: „na koncert zaprasza
(nazwa telewizji naziemnej o zasięgu ogólnopolskim) oraz
województwo śląskie” lub „na koncert zaprasza (nazwa telewizji
naziemnej o zasięgu ogólnopolskim) oraz marszałek województwa
śląskiego”.
– Nadto wykonawca zobowiązuje się do wyprodukowania audycji z uwzględnieniem wskazań słownych województwa śląskiego oraz Stadionu Śląskiego wygłaszanych przez prowadzących: „jesteśmy na” lub „witamy z” (nie rzadziej niż raz w każdych kolejnych 15 minutach audycji) – wyszczególnił zamawiający.
Do tego prowadzący powinni przynajmniej trzy razy podczas audycji zawrzeć wypowiedzi zawierające ciekawostki na temat województwa śląskiego, a także – raz na półtora godziny audycji – konkurs wiedzy o Stadionie Śląskim.
Koncert sylwestrowy powinien potrwać od czterech do pięciu godzin.
Może Cię zainteresować: