Letni Ogród Teatralny już po raz 26. w Katowicach
To już 26. edycja LOT-u. Zasady wydarzenia nie zmieniły się od tych prawie 30 lat - przedstawienia odbywają się na schodach prowadzących do budynku Katowice Miasto Ogrodów. W sobotnie wieczory wydarzenia dla dorosłych, w niedziele o 15.00 Letnia Grządka Teatralna, czyli darmowe (!) spektakle dla dzieci. Dodatkowo wystawa w pomieszczeniach Teatru Korez w budynku Katowice Miasto Ogrodów.
Pełny program Letniego Ogrodu Teatralnego 2024: Letni Ogród Teatralny 2024 od 6 lipca do 31 sierpnia w Katowicach. Spektakle dla dorosłych i dla dzieci oraz inne atrakcje. PROGRAM
Spektakle wystawiane są w podcieniu na schodach prowadzących do Miasta Ogrodów (plac Sejmu Śląskiego 2). Siedzimy na schodach, ale organizatorzy zapewniają poduchy, siedziska. Oczywiście, jeśli wolicie własną poduszkę, lub krzesełko turystyczne - możecie zabrać je ze sobą.
Bilety były dostępne do kupienia przez Internet w połowie czerwca, ale rozeszły się w 2 dni. Spokojnie, organizatorzy zapewniają pulę 100 biletów przed każdym przedstawieniem do nabycia drogą tradycyjną, czyli stojąc w kolejce do kasy biletowej. Bilety na płatne wydarzenia kosztują 30 zł dzięki wsparciu LOT-u przez Miasto Katowice.
Ślązag jest patronem medialnym Letniego Ogrodu Teatralnego, dlatego serdecznie zapraszamy!
Program LOT-u na weekend 17 i 18 sierpnia:
Sobota 17 sierpnia, godz. 21.00, "Łóżko Pełne Cudzoziemców" Teatr Capitol, Warszawa
Ciemny, obskurny hotel położony na francusko-niemieckiej granicy, czasy świetności ma dawno za sobą i już nie wszystko w nim działa sehr gut! Cieknący kaloryfer, rozpadający rezerwuar, tajemniczo zatapetowane drzwi…
Heinz – niedoszły lekarz, bawidamek i kierownik hotelu, który nigdy się nie myli, oraz przekupny Kazek – wiecznie podchmielony portier, który zawsze wie lepiej; robią co mogą, aby zamaskować fatalny stan pokoi i zadowolić hotelowych gości. Przez swoje roztargnienie dokonują podwójnej rezerwacji ostatniego wolnego pokoju w mieście! Do pokoju pełnego cudzoziemców – dołączają jeszcze angielski biznesmen John Parker, jego żona Helga oraz sexowna Simone… Zapowiada się prawdziwa feta cudzoziemców!
Zadziwiający splot wydarzeń sprawia, że nic tego dnia nie odbywa się tak, jak zostało zaplanowane. Niespełnieni w swoich związkach bohaterowie wpadają w pułapkę pożądania, która uruchamia lawinę kłamstw.
- autor: Dave Freeman
- przekład: Elżbieta Woźniak
- reżyseria: Jerzy Bończak
- występują: Joanna Balasz, Marta Bryła, Anna Guzik, Jacek Bończyk, Waldemar Obłoza, Igor Obłoza, Paweł Orleański
- czas trwania: 120 minut z przerwą
Niedziela 18 sierpnia, godz. 21.00, "Licencja na Lirykę" Recital Jacka Bończyka
Najnowszy – jubileuszowy – recital Jacka Bończyka „Licencja na lirykę”. Artysta zaprasza na spotkanie z męską poezją, podczas którego zaśpiewa najpiękniejsze utwory Juliana Tuwima, Edwarda Stachury, Jacka Kaczmarskiego, Stanisława Staszewskiego, Grzegorza Ciechowskiego oraz kilka utworów autorskich. Wielbiciele dobrej piosenki, usłyszą m.in. „Grande valse brillante”, „Tomaszów”, „Celinę”, „Tango Triste”, „Muchę w szklance lemoniady”, „Między nami” i „Nie pytaj o Polskę”.
Jacek Bończyk jest cenionym aktorem teatralnym i filmowym, autorem tekstów i reżyserem spektakli muzycznych, wielokrotnie nagradzanym i docenianym za świetne wykonania dzieł wybitnych twórców piosenki. Publiczność oklaskuje go od 30 lat, a jego koncerty są zawsze ważnym wydarzeniem na mapie kulturalnej Polski.
- Jacek Bończyk – gitary, wokal
- Konrad Wantrych – piano, instrumenty klawiszowe
- Wojciech Gumiński – kontrabas, moog
- czas trwania: 100 minut
Niedziela, 18 sierpnia, godz. 15.00, Letnia Grządka Teatralna, "Trzy Świnki, czyli Magia Teatru" Teatr Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana, Bielsko-Biała
W lekki i przystępny sposób chcemy przybliżyć małym widzom tajniki pracy w teatrze. Poprzez wspólne tworzenie inscenizacji teatralnej w dowcipny sposób opowiemy historię „Trzech świnek”, a przy okazji odsłonimy kulisy realizacji przedstawienia teatralnego. Nasza inscenizacja skierowana jest do dzieci młodszych i całych rodzin. Przyjazna i ciepła scenografia oraz sympatyczne lalki stanowią znakomity punkt wyjścia do opowiedzenia historii trzech świnek i wilka. Jednak tym razem wiele będzie zależało od naszych widzów, których zaangażowanie, otwartość i wyobraźnia zdecydują o ostatecznym kształcie przedstawienia.
Angażując widzów we współtworzenie przedstawienia teatralnego pokażemy jak rozpoznawać i interpretować poszczególne elementy spektaklu (przestrzeń, tekst, światło, dźwięk, scenografia) i wykorzystamy elementy dramy, edukacji teatralnej (techniki stosowane podczas warsztatów teatralnych), edukacji muzycznej i rytmiki, pracy w grupach, interakcji i improwizacji. Wszystko to sprawia, że udział w inscenizacji „Trzy świnki” to nie tylko świetna i zabawa, ale i niezapomniana lekcja wiedzy o teatrze.
- scenariusz i reżyseria: Włodzimierz Pohl
- występują: Katarzyna Pohl, Barbara Rau, Dagmara Włoszek, Włodzimierz Pohl
- czas trwania: 55 minut
- wstęp darmowy!
Może Cię zainteresować: