Występ artystów Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" uświetni Piknik Leśno-Łowiecki Cietrzewisko w Koszęcinie

Piknik Leśno-Łowiecki Cietrzewisko to stały punkt lata w Koszęcinie. W tym roku będzie szczególny, bo jego organizatorzy obchodzą zacne jubileusze. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" - 70-lecie, a Nadleśnictwo Koszęcin zaczyna świętować 100-lecie Lasów Państwowych. Dwudniowa impreza w Koszęcinie już w ten weekend, 5 i 6 sierpnia 2023 roku.

Zespol slask

Zespół Parkowo-Pałacowy w Koszęcinie będzie gościł w ten weekend Piknik Leśno-Łowiecki Cietrzewisko. Ta impreza o charakterze edukacyjno-ekologicznym jest inspirowana bogactwem koszęcińskiej przyrody oraz tradycjami leśno-łowieckimi, kultywowanymi w tym regionie. W programie dwa dni wypełnione atrakcjami od rana do wieczora (a wieczorem - koncert!).

Jak zwykle w czasie Cietrzewiska wystąpią artyści Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Ich występ na scenie plenerowej przed koszęcińskim pałacem to zawsze wielkie przeżycie. Zachwycają umiejętnościami i talentem. Każdy występ jest dopracowany w najdrobniejszych szczegółach.

„Śląsk” to potężna instytucja kultury. Jest jednym z największych na świecie zespołów artystycznych, sięgających do bogactwa muzycznych tradycji narodowych: tańców, pieśni, przyśpiewek, obrzędów i obyczajów. Wyróżnia go to, że nie zamyka się w ścianach pałacu w Koszęcinie, ale intensywnie koncertuje w Polsce i za granicą, niosąc kaganek polskiej kultury ludowej wszędzie tam, gdzie się pojawi. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” koncertował w 44 krajach na pięciu kontynentach. W sumie dał 9000 koncertów dla łącznie 27 milionów widzów.

Cietrzewisko odbędzie się 5 i 6 sierpnia w Koszęcinie

13. edycja Pikniku Leśno-Łowieckiego Cietrzewisko odbędzie się 5 i 6 sierpnia 2023 roku (sobota-niedziela) w Zespole Parkowo-Pałacowym w Koszęcinie, przy siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". Wstęp wolny.

W trakcie imprezy nie zabraknie wystaw i ekspozycji przyrodniczych zarówno Nadleśnictwa Koszęcin, jak i stoisk edukacyjnych Lasów Państwowych. Odbędzie się XII Śląski Festiwal Muzyki Myśliwskiej oraz Konkurs Sygnalistów Myśliwskich. Będzie można zobaczyć pokazy m.in. ptaków drapieżnych, psów myśliwskich i kunsztu drwali. Miłośnicy dobrej kuchni także znajdą coś dla siebie. Oczywiście nie ma Cietrzewiska bez koncertów - klasycznie wystąpią artyści zespołu "Śląsk" (w sobotę) oraz gwiazda - w tym roku będzie nią zespół Universe (niedziela).

Program "Cietrzewiska 2023"
5.08.2023 SOBOTA
9:00 Uroczyste otwarcie Pikniku Leśno-Łowieckiego
9:30 Śląski Festiwal Muzyki Myśliwskiej oraz Konkurs Sygnalistów Myśliwskich(Pawilon im. E. Kamińskiej)
9:30 Międzynarodowe Zawody Drwali (park)
12:00 Turniej łuczniczy dla debiutantów (park)
13:00 Międzynarodowe Zawody Drwali (park)
14:30 Pokaz sokolniczy, ptaki drapieżne (park)
16:00 Galowy Koncert wraz z ogłoszeniem wyników Konkursu Sygnalistów oraz Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej (scena na dziedzińcu)
17:00 Ogłoszenie wyników turnieju łuczniczego i wręczenie nagród (scena na dziedzińcu)
17:30 Koncert Orkiestry Dętej ze Strzebinia, występ Mażoretek „Soprano” z GOK w Herbach
18:45 Międzynarodowe Zawody Drwali – sztafeta narodów
21:00 Koncert Artystów Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny (scena na dziedzińcu)

6.08.2023 NIEDZIELA
10:00 Międzynarodowe Zawody Drwali (scena na dziedzińcu)
11:00 Msza Św. Hubertowska w Kościele pw. Św. Trójcy w Koszęcinie (z udziałem sygnalistów myśliwskich oraz pocztów sztandarowych)
12:30 Pokaz i prezentacja psów ras myśliwskich oraz degustacja produktów pochodzenia leśnego „Dobre z Lasu”– gotowanie w wielkim garze dzikiego gulaszu z grzybami (park)
14:15 Reprezentacyjny Zespół Muzyki Łowieckiej i Leśnej „Odgłosy Kniei” (scena na dziedzińcu)
15:15 Międzynarodowe Zawody Drwali – przerąbywanie i okrzesywanie (dziedziniec)
18:00 Lady’s Voice (scena na dziedzińcu)
19:00 Uroczysta dekoracja zwycięzców Międzynarodowych Zawodów Drwali (scena na dziedzińcu)
20:00 UNIVERSE (scena na dziedzińcu)

Atrakcje towarzyszące:
pokaz rzeźbienia pilarką, prezentacja narzędzi firmy STIHL, pokaz i prezentacja łucznictwa sportowego, stoiska edukacyjne Lasów Państwowych, stoiska rękodzielników, dania regionalnej kuchni śląskiej, turniej łuczniczy dla debiutantów poprzedzony szkoleniem łuczniczym, pokaz narzędzi akumulatorowych firmy „EGO”, ekspozycja przyrodniczo-historyczna oraz wystawa pamiątek i trofeów łowieckich (piwnice budynku Nadleśnictwa Koszęcin), zwiedzanie kaplicy oraz wieży w siedzibie Zespołu „Śląsk”, wystawy: „Z Trojakiem przez świat – na podbój kontynentów” (kaplica pałacowa), „Zespół Śląsk – dynamika tradycji” oraz wystawa kostiumów scenicznych (korytarz w pałacu – parter)

Koszęcin wyśniony pałac Stanisława Hadyny 3

Może Cię zainteresować:

Jak Koszęcin został siedzibą Zespołu "Śląsk", czyli walka o pałac ze snu Stanisława Hadyny

Autor: Tomasz Borówka

01/07/2023

Agata Szwiec

Może Cię zainteresować:

„Śląsk”, czyli życie na walizkach. „Kraje pewnie potrafiłabym policzyć, ale miasta na pewno nie”

Autor: Patryk Osadnik

30/06/2023

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon