Zmiany w ZTM. Małgorzata Gutowska już nie jest dyrektorem Zarządu Transportu Metropolitalnego. Będzie konkurs na to stanowisko

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia poinformowała o zmianie na stanowisku dyrektora Zarządu Transportu Metropolitalnego. Funkcję tę przestała pełnić Małgorzata Gutowska, która to stanowisko objęła w lutym 2019 roku.

ZTM
Malgorzata Gutowska dyrektor ZTM

Komunikat Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii jest dość suchy.

"Małgorzata Gutowska przestaje pełnić funkcję Dyrektora Zarządu Transportu Metropolitalnego. Zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii podjął decyzję w tej sprawie za porozumieniem stron. Nowy dyrektor zostanie wybrany w konkursie, który niebawem zostanie ogłoszony. Tymczasowo pełniącym obowiązki dyrektora będzie dotychczasowy zastępca dyrektora ZTM, Pan Adam Sujkowski".

Według uchwały zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, oficjalny koniec pracy po 3 miesiącach okresu wypowiedzenia nastąpi 30 czerwca 2025 r. Jednak już od 25 marca zarząd cofnął Małgorzacie Gutowskiej wszelkie pełnomocnictwa do składania oświadczeń woli związanych z działalnością ZTM. Od 25 marca Gutowska jest też zwolniona z obowiązku świadczenia pracy, z obowiązkiem wykorzystania należnego urlopu wypoczynkowego.

Małgorzata Gutowska już nie kieruje Zarządem Transportu Metropolitalnego

Małgorzata Gutowska stanowisko dyrektora ZTM pełniła od lutego 2019 roku.

Od prawie 30 lat jest związana z branżą transportową. Była m.in. prezesem zarządu oraz dyrektorem generalnym spółek należących do takich grup jak Veolia, Transdev, Deutsche Bahn Group, Raben Group. Jest absolwentką Zarządzania Akademii WSB. Od 6 lat - pracownik samorządowy.

Jak czytamy na stronie GZM: "Posiada doświadczenie w kierowaniu skomplikowanymi strukturami organizacyjnymi, również rozproszonymi, wielooddziałowymi. Bardzo dobrze odnajduje się w sytuacjach kryzysowych, szczególnie wymagających restrukturyzacji oraz w zarządzaniu operacyjnym i zarządzaniu finansami. W kompleksowy sposób dostosowuje organizacje do zmieniających się warunków rynkowych i technologicznych. Umiejętności te potwierdzone są certyfikatem Prosci Change Managment uzyskanym na Akademii Leona Koźmińskiego".

GZM chwali(ł) Gutowską: "Już w pierwszym roku prowadzenia ZTM skutecznie przeprowadziła pierwszy i jak dotąd jedyny w Polsce proces integracji trzech dotychczasowych organizatorów transportu, ograniczyła koszty funkcjonowania jednostki, a także zredukowała zatrudnienie. Inicjuje i nadzoruje procesy optymalizujące transport publiczny na terenie ponad 50 gmin, z których większość należy do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. ZTM jest pod wieloma względami największym organizatorem publicznego transportu zbiorowego w kraju. W skład systemu wchodzą podsystemy: autobusowy, tramwajowy i trolejbusowy, razem blisko 500 linii komunikacyjnych, 1700 pojazdów i ok. 7 tys. przystanków autobusowych, tramwajowych i trolejbusowych. Budżet jednostki to 1,5 mld złotych.

Zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa przewożonym pasażerom, a także wciąż unowocześnia standardy działania biznesowego, wdraża programy rozwoju osobistego pracowników, budując silny i zmotywowany zespół oraz unowocześnia infrastrukturę transportową. Otrzymała nagrodę „Pracodawca roku” od OPZZ. Pod jej kierownictwem ZTM otrzymał również tytuł „Super Samorząd” od Fundacji Stefana Batorego za szereg działań na rzecz inkluzyjnej komunikacji.

Ogromny nacisk kładzie na działanie zgodnie z procedurami i etyką zawodową. Ściśle współpracuje ze środowiskami naukowymi biorąc udział w konferencjach i spotkaniach poświęconych w szczególności organizacji publicznego transportu zbiorowego. Swoją wiedzą dzieli się również na Forum Organizatorów Transportu i jest członkiem Rady Programowej Politechniki Śląskiej".

ZTM jest jednostką organizacyjną Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, wykonującą jej zadania w zakresie planowania, organizowania i zarządzania publicznym transportem zbiorowym.

Pod marką Transport GZM Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia tworzy największą pod wieloma względami sieć transportu publicznego w Polsce. Transport GZM to około 1800 pojazdów umożliwiających podróżowanie po 56 gminach zamieszkałych przez ok. 2,5 miliona mieszkańców. To około 500 linii, 7000 przystanków i ponad 109 milionów kilometrów pokonywanych co roku przez autobusy, trolejbusy i tramwaje.

Zderzenie autobusów w Katowicach, ul. Lwowska

Może Cię zainteresować:

Zderzenie dwóch autobusów ZTM w Katowicach. Kierowca jednego z nich wypadł przez okno

Autor: Katarzyna Pachelska

23/03/2025

GZM transport

Może Cię zainteresować:

Żappsy za bilety ZTM! Bilety jednorazowe, bilet dzienny i grupowy do kupienia w aplikacji Żappka sieci Żabka

Autor: Katarzyna Pachelska

19/03/2025

Dawid kosmider

Może Cię zainteresować:

Dawid Kośmider tropi spóźnienia autobusów ZTM. Ostatnio ma pełno roboty

Autor: Katarzyna Pachelska

09/10/2024

Subskrybuj ślązag.pl

google news icon
Reklama